title-image
Získajte energiu zo vzduchu

Tepelné čerpadlá Vzduch-Vzduch

Celý systém sa skladá z vonkajšej jednotky, ktorá odčerpáva energiu z vonkajšieho vzduchu a jednej, alebo niekoľko vnútorných jednotiek, ktoré vyfukujú teplý alebo chladný vzduch podľa požiadaviek. Pri spotrebe zhruba 1kW elektrickej energie dokážu vyprodukovať do interiéru až 5kW tepla. Elektrickú energiu využívajú len na pohon kompresora a riadenia. Použitie pre víkendové chaty, rodinné domy a bytové domy, kostoly, sklady, prevádzky, školy, športové haly a pod.

Technológia Hyperheating s vykurovaním
až do vonkajšej teploty -25°C

Jednotky s technológiou Hyperheating umožňujú prevádzku do vonkajšej teploty -15°C so 100%-ným výkonom. Garantujeme prevádzku až do vonkajšej teploty -25°C. Tieto jednotky sa vyrábajú ako splitové aj ako multisplitové systémy. Sú vhodné pre celoročné vykurovanie objektov. Majú vysokú energetickú efektivitu.

title-image

Efektivita tepelných čerpadiel vzduch-vzduch

Tepelné čerpadlá dokážu vyprodukovať z 1kW elektrickej energie priemerne 4kW tepla (to je 400%-ná efektivita). V niektorých prípadoch to môže byť dokonca viac. V porovnaní so štandardnými zdrojmi tepla sú tak omnoho efektívnejšie. Týmto spôsobom vykurovania dokážete ušetriť náklady.

title-image

Splitové aj multisplitové zapojenie

Tepelné čerpadlá vzduch-vzduch ponúkajú flexibilné možnosti zapojenia. Je možné zapojiť jednu vnútornú jednotku na jednu vonkajšiu kondenzačnú jednotku – v takom prípade sa jedná o splitové zapojenie. V prípade ak máte viacero miestností je ideálne riešenie zvoliť multisplitový systém – v takomto prípade sa na jednu vonkajšiu kondenzačnú jednotku napojí viacero vnútorných jednotiek. Tie môžu byť rozneho výkonu a typu.

Ohrev kondenznej vaničky v cene jednotky

Vonkajšie jednotky Hyperheating majú zabudovaný ohrev a odvod kondenzu ako štandard. Majú optimalizované odmrazovanie.

Štátna dotácia až do výšky 4370 €

Prostredníctvom nového národného projektu Zelená domácnostiam môžu domácnosti získať príspevok na inštaláciu zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie.

Naše realizácie

Naše implementácie tepelných čerpadiel, ktoré prinášajú efektívne vykurovanie a chladenie, podporujúce energetickú efektivitu a zelené riešenia.

KONTAKTSME TU PRE VÁS

Potrebujete viac informácií ?
Napíšte nám alebo volajte
+421 907 832 329