title-image
Tepelné čerpadlá

Tepelné čerpadlá Vzduch-Voda

Celý systém sa skladá z vonkajšej jednotky a vnútorného hydromodulu, ktorý sa napája do vykurovacieho systému. Zdrojom energie je vonkajší vzduch, z ktorého dokáže tepelné čerpadlo využívať energiu aj pri extrémnych mrazoch. Energia je týmto dovzdávaná zo vzduchu do vody, odkiaľ je následne používaná pre vykurovanie a ohrev teplej vody,  prípadne chladenie. Z 1kW dodanej elektrickej energie dokážu vyprodukovať až 4kW tepla / chladu. Použitie pre rodinné a bytové domy, administratívy, prevádzky, kostoly, školy, a pod.

Rozdelenie podľa typu vonkajšej jednotky

Eco Inverter

Pre malé rodinné domy s nízkou tepelnou stratou. Jednotky sú vybavené plynulou reguláciou výkonu, takže je k dispozícii vždy iba taký výkon, aká je jeho aktuálna potreba. Dokáže vykurovať až do vonkajšej teploty -20°C. Vyrába vodu s teplotou až 60°C.

Power Inverter

Tepelné čerpadlo s veľkou variabilitou použitia. Systémové riešenie celoročného vykurovania pre väčšinu regiónov. Funkcia vykurovania až do vonkajšej teploty -25°C. Pri vonkajšej teplote -15°C poskytuje stále 60 -90% z nominálneho výkonu. Je vybavená funkciou automatického rozmrazovania.

Zubadan

Vhodné pre veľmi chladné regióny. Systémové riešenie pre celoročné vykurovanie. Jednotky s vysokým výkonom. Funkcia vykurovania až do vonkajšej teploty -28°C. Do vonkajšej teploty -15°C poskytuje stále 100% nominálneho výkonu. Je vybavená funkciou automatického rozmrazovania.

title-image
Vylepšený dizajn a konštrukcia jednotky

Vonkajšia jednotka

Vonkajšia jednotka má nový dizajn a konštrukciu, ktorá výrazne znižuje hlučnosť a vibrácie až o 10 dB a má zvýšenú energetickú efektivitu. Ideálna aj
pre rodinné domy v hustej zástavbe. Označujú sa na konci názvu ako VAA (230V napájanie) alebo YAA (400V napájanie). Podľa spôsobu
technológie sa rozdeľujú na Eco Inverter, Power Inverter a Zubadan. Jednotky sa vyrábajú s chladivom R32 aj R410A.

Prednosti vonkajšej jednotky

Nízka hlučnosť a vibrácie

Novým ventilátorom a taktiež inovatívnym odhlučnením kompresora a mechanických častí jednotky sme dokázali výrazne znížiť vibrácie a hlučnosť až o 10dB(A) oproti predchádzajúcim modelom.

Kaskádové riadenie

Je možné vyskladať kaskádu až 6 vonkajších jednotiek s celkovým výkonom 150kW. Riadiaci modul pre kaskádové riadenie sa nazýva PAC-IF071.

Možnosť ovládania cez Wi-Fi

Ponúkame možnosť ovládania našich jednotiek cez smartphony a tablety prostredníctvom Wi-Fi adaptéra.

Dotácia na tepelné čerpadlá

Všetky naše tepelné čerpadlá vzduch-voda sú registrované v programe na poskytovanie dotácií Zelená domácnostiam. Môžete tak získať štátnu dotáciu až do výšky 3400,- Eur v závislosti od výkonu vonkajšej jednotky.

Adaptívna regulácia

Pokročilá regulácia v tepelných čerpadlách Mitsubishi Electric umožňuje riadenie vykurovacieho systému podľa priestorovej teploty. Tepelné čerpadlo na základe vyhodnotenia vonkajšej teploty a teplotnej odozvy z vykurovaného priestoru automaticky koriguje ekvitermickú krivku a prispôsobuje ju aktuálnym podmienkam. Vďaka tejto regulácii pracuje tepelné čerpadlo maximálne efektívne.

Efektívnejšie rozmrazovanie

Štandardné tepelné čerpadlá sa často prepínajú do režimu rozmrazovania, aj keď nie je výmenník vonkajšej jednotky ešte namrznutý. Nová generácia tepelných čerpadiel má efektívnejšiu kontrolu namŕzania, čím dokáže redukovať cyklus rozmrazovania. Vďaka tomu dokáže kontinuálne vykurovať až 10 hodín bez rozmrazovania.

title-image

Vnútorný hydromodul

Nová generácia vnútorného hydromodulu s označením D prináša viaceré vylepšenia a širší výber hydromodulov so vstavaným zásobníkom TUV. Vylepšená je taktiež spotreba a energetická efektivita, za čo jednotka vďačí pokročilej regulácii systému. Samozrejmosťou je možnosť pripojenia cez Wi-Fi, alebo MODBUS. Rozdeľujú sa podľa toho, či je hydromodul bez vstavaného zásobníka TUV, alebo s integrovaným nerezovým zásobníkom. Ďalšia možnosť je zvoliť hydromodul iba s funkciou vykurovania, alebo aj s možnosťou chladenia
(viď technické parametre).

Prednosti vnútorného hydromodulu

Rozšírená ponuka vnútorných hydromodulov

Tento rok sme rozšírili ponuku vynútorných hydromodulov so vstavaných zásobníkom TUV. Môžete si zvoliť integrovaný nerezový zásobník o objeme 170L, 200L a 300L. Všetky typu majú možnosť zvoliť aj funkciu chladenia.

Jednoduchý prístup k napojeniu vody

Generácia D prichádza s vynoveným umiestnením napájania vodného okruhu. Všetky potrubia na napojenie sú umiestnené pri sebe.

Integrovaná vanička kondenzátu

Pri vnútorných hydromoduloch s funkciou chladenia je štandardne itegrovaná vanička na odvod konednzátu. Zo zadnej strany jednotky je umiestnený vývod na odvedenie kondenzu.

Monitorovanie spotreby energie

V moduloch Ecodan je zabudovaný ultrazvukový prietokomer ktorý dokáže merať vyrobenú energiu do vykurovacieho systému. K jednotkám sa dá pripojiť aj výstup z elektromeru a tým pádom viete presnú spotrebu elektrickej energie. Potom si viete cez ovládač pozrieť koľko ste spotrebovali na vykurovanie, koľko na ohrev teplej vody resp. na chladenie.

2-zónová regulácia

Ideálne riešenie v prípade ak sú potrebné rôzne teploty pre rôzne miestnosti. Systém dokáže nastaviť a udržiavať dve teploty na výstupe. Napríklad regulácia výstupnej teploty 40 ° C pre radiátory v spálni a ďalšia výstupná teplota 30 ° C pre podlahové kúrenie v obývacej izbe.

Štátna dotácia až do výšky 4370 €

Prostredníctvom nového národného projektu Zelená domácnostiam môžu domácnosti získať príspevok na inštaláciu zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie.

Naše realizácie

Naše implementácie tepelných čerpadiel, ktoré prinášajú efektívne vykurovanie a chladenie, podporujúce energetickú efektivitu a zelené riešenia.

KONTAKTSME TU PRE VÁS

Potrebujete viac informácií ?
Napíšte nám alebo volajte
+421 907 832 329