• slstech logo
 • Kontaktujte nás
  0907 832 329
  Po - Pia: 8:00 - 17:00
 • slstech@slstech.sk

VITOCAL 222-S TYP C04 AWBT-M-E 221.C

VITOCAL 222-S TYP C04 AWBT-M-E 221.C
 • VITOCAL 222-S TYP C04 AWBT-M-E 221.C
 • VITOCAL 222-S TYP C04 AWBT-M-E 221.C
 • VITOCAL 222-S TYP C04 AWBT-M-E 221.C
Splitové, reverzibilné tepelné čerpadlo vzduch/voda Vitocal 222-S, s integrovaným zásobníkom TÚV o objeme 210 l, s vysoko účinným obehovým čerpadlom, s 3-cestným prepínacím ventilom, vrátane regulácie Vitotronic 200 WO1C pre ekvitermickú prevádzku.

AWBT-M-E 211.C, s elektrickým prietokovým ohrievačom, bez funkcie chladenia.
ID produktu
1000044
7 000.00 €Cena

+ Tepelné čerpadlo vzduch/voda s vykurovacími výkonmi od 3,2 do 14,7 kW, pri A7/W35.
+ Inverter kompresor umožňuje presné prispôsobenie výkonu aktuálnej potrebe tepla/chladu.
+ Nízke prevádzkové náklady vďaka vysokým výkonovým číslam COP (Coefficient of Performance) podľa EN 14511 až 5,0 pri A7/W35.
+ Maximálna výstupná teplota vody až 60 °C aj pri -10 °C.
+ Vysoký komfort teplej pitnej vody vďaka integrovanému zásobníku s objemom 210 l.
+ Komfortný vďaka reverzibilnej funkcii vykurovanie/chladenie.
+ Vysoká účinnosť pri čiastočných prevádzkových zaťaženiach.
+ Nízka hlučnosť vďaka regulova teľným otáčkam ventilátora a kompresora, 35 dBA už v 3 m od vonkajšej jednotky.
+ Nie je potrebná žiadna ochrana voči zamrznutiu systému.
+ Jednoducho ovládateľná regulácia Vitotronic 200.
+ Nízke investičné náklady.
+ Jednoduchá a lacnejšia montáž bez veľkých stenových prierazov.
+ Uvedenie do prevádzky technickou službou Viessmann.
+ Pri AC verzii s funkciou chladenia a s reguláciou vetiev aj na chladenie.
+ Vnútorná jednotka v perleťovej bielej farbe.

Kompaktné splitové tepelné čerpadllo vzduch/voda Vitocal 222-S je cenovo atraktívna energetická centrála pre novostavby rodinných domov. Pri zabudovaní voliteľného meradla pre množstvo tepla - je možné obstaranie tohto tepelného čerpadla dotovať z verejných zdrojov. Grafické užívateľské rozhranie regulácie Vitotronic 200 umožňuje jednoduchú/intuitívnu obsluhu. Veľký displej je podsvietený, kontrastný a dobre sa číta. Vitocal 222-S je možné voliteľne používať len ako vykurovací systém alebo na vykurovanie a chladenie. Kombinácia s bytovou vetracou jednotkou umožňuje komfortné temperovanie miestností. Splitové tepelné čerpadlá sa vyznačujú oddelením vnútornej a vonkajšej jednotky. Pomerne náročným prierezom v stenách a vedeniu potrebných vzduchových kanálov je v tomto prípade zamedzené. Ako čisto vykurovacie systémy alebo ako systémy pre vykurovanie aj chladenie sú tieto zariadenia určené pre novostavby ale aj pre modernizáciu.Tepelným čerpadlom Vitocal 222-S Viessmann prezentuje split zariadenie so zabudovaným zásobníkom teplej pitnej vody s integrovanou solárnou funkciou pre ohrev vody solárnym systémom. Objem zásobníka je 210 litrov. Nové vonkajšie jednotky v nadčasovom dizajne, s jedným alebo dvoma ventilátormi vyvinula a vyrába spoločnosť Viessmann. Okrem extrémne tichej prevádzky majú dobré výkonové hodnoty a vynikajúcu kvalitu spracovania – Made in Germany. Vo vonkajších jednotkách nových tepelných čerpadiel zabezpečujú vysokú účinnosť špirálové kompresory s reguláciou otáčok a asymetricky dimenzované tepelné výmenníky. Charakteristickým znakom týchto výmenníkov tepla je to, že prierezy kanálov na strane vody sú podstatne väčšie ako na strane chladiaceho média. Tým sa zvyšuje prenos tepla a znižuje spotreba prúdu tepelného čerpadla. Kompaktné vnútorné jednotky s ich nadčasovým dizajnom a vďaka šírke len 60 cm môžu byť postavené aj v obytných priestoroch resp. blízko nich (napr. v komore). Obsahujú hydraulické komponenty ako napr, kondenzátor, zásobník pitnej vody, obehové čerpadlo, elektrický prietokový ohrievač vody, 3-cestný prepínací ventil ako aj obslužnú jednotku regulácie Vitotronic 200. Regulácia Vitotronic 200 je logicky a zrozumiteľne vyhotovená. Veľký displej je podsvietený, veľmi kontrastný a ľahko čitateľný. Grafický obslužný diel slúži aj na ukážku vykurovacích a chladiacich kriviek. Pri napojení solárneho systému ńa Vitocal 242-S sa okrem toho dajú zobraziť aj solárne zisky.

 • Rozdelenie na tichú vnútornú a vzduch chladiacu vonkajšiu jednotku
 • Pružné umiestnenie a montáž vonkajšej jednotky
 • Kompaktné rozmery vnútornej časti pre kuchynské linky
 • Komfortná dodávka teplej vody vďaka 210 litrovému zásobníku
 • Optimálne využitie vlastnej vyrobenej elektriny
 • Flexibilná montáž vonkajšej jednotky (stávajúci, nástenný). Komfortný cez reverzibilnú prevádzku, umožnené vykurovanie a chladenie.
 Špecifikácia
Vykurovací / chladiaci výkon5,7 / - kW
Možnosť vykurovaniaáno
Možnosť chladenia nie
Nápajanie jednotiek1/230/50 [~/ V / Hz]
Rozmery Š/H/V1109 x 546 x 753 mm
ChladivoR410A
Energetická triedaA+/A
Integrovaný zasobník TUVáno
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.