• slstech logo
  • Kontaktujte nás
    0907 832 329
    Po - Pia: 8:00 - 17:00
  • slstech@slstech.sk

SolarEdge Štandart 3,2 kWp

SolarEdge Štandart 3,2 kWp
JEDINEČNÝ FOTOVOLTICKÝ SYSTÉM SOLAREDGE
INOVATÍVNY SYSTÉM S VÝKONOVÝMI OPTIMIZÉRMI A ŠTANDARDNOU ZÁRUKOU 12 ROKOV

INOVATÍVNY MONITORING
Majte svoju investíciu neustále pod kontrolou odkiaľkoľvek na svete. Aktuálnu výrobu, grafy a reálne rozloženie panelov na streche jednoducho zobrazíte vo webovom rozhraní, alebo intuititívnej aplikácii pre iphone a android.
ID produktu
1000089
5 504.00 €Cena

Technológia SolarEdge má tú výhodu, že panely je možné s ohľadom na statiku strechy umiestniť prakticky kdekoľvek. Vďaka optimizérom nie je potrebné príliš hľadieť na komíny, satelitné paraboly, stromy alebo iné formy tieňa. To ale neplatí pri použití klasických striedačov, keď aj malý tieň komína len niekoľko hodín denne môže znamenať ročnú stratu energie až 20 %. Je všeobecne známe, že aj jeden čiastočne zatienený panel spôsobuje stratu výkonu celého systému ("weakest link effect"). Výhodou SE technológie je nielen eliminácia tohto efektu, ale aj možnosť tvoriť (rôzne) dlhé stringy s panelmi v rôznych svetových orientáciách. V jednom a tom istom stringu môžu byť navyše panely rôznych výrobcov, rôzneho výkonu a veľkosti.
Striedače SolarEdge umožňujú prostredníctvom StoreEdge interface kedykoľvek a veľmi jednoducho pripojiť systém na akumuláciu energie. Príkladom môže byť napr. batéria LG CHEM Resu.
Najvýkonnejší FV systém sa tak môže doplniť o najefektívnejší systém na premenu a skladovanie energie. Navyše nie je nutné meniť striedač za hybridný ako u iných výrobcov, taktiež existuje možnosť nespotrebovanú elektrinu využiť na ohrev TÚV pomocou zariadenia SolarEdge Immersion Heater

Zariadenie SolarEdge, t. j. menič alebo CCG (Control and Communication Gateway), dynamicky upravuje výrobu fotovoltickej elektrárne tak, aby dodávka do siete neprekročila nastavený limit. Ak je potrebné znížiť výrobu energie, aby nebol prekročený limit, menič obmedzí výrobu energie z panelov. Okrem (dodatočného) elektromera nie je potrebné inštalovať žiadny kontrolný hardvér alebo elektromechanické odpájače.
Limit dodávky do siete sa nastavuje v používateľskom rozhraní meniča, a aby sa predchádzalo zmenám konfigurácie neoprávnenou osobou, môže byť nastavenie uzamknuté. Menič dostáva informácie o energii z elektromera, ktorý je inštalovaný v mieste pripojenia do siete alebo číta spotrebu z elektromera inštalovaného v mieste spotreby a upravuje množstvo vyrobenej FV energie podľa nastaveného limitu.

 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.